Hjemmelaged sushi

Jeg i det siste blitt helt hekta på sushi. Det er jo så utrolig godt. Og ikke minst sunt! Spiste det sist på Lørdag, men må ha det nå også, drømte om det i natt, haha... Så nå har jeg handlet inn alt jeg trenger (tror jeg) og skal prøve å lage det selv. Ønsk meg lykke til, jeg er ikke akkurat noen mesterkokk så dette blir spennende ;)

Har noen lagd det selv før? Tips? :)



Så da blir det sushi og Unitedkamp i kveld. Vi skal tilbake på toppen!! :D

7 kommentarer

Sabita

13.des.2010 kl.19:26

Nope, fordi jeg liker ikke sushi :p

SiljeMarlen

13.des.2010 kl.20:01

Der er det!! Sånn fisk jeg snakka om som jeg spiste, bare dyppet i sånn soyasaus.. WlllæÆh! MEN! Jeg har ikke smakt sånn rullet inn og slikt, dét kan jo være godt :) Og scampi er godt! :) Kos deg med kamp! :D

camilla

13.des.2010 kl.22:48

Nam nam :) fikk lyst på selv jeg nå :) sashimi er min favoritt:) (laks, tang, ris rullet sammen) med ingefær og purre :)

eneste tipset jeg har er og ha bittelitt eddik og sukker i risen, og ha vann på tangen (så den er lett og håndetere) ta også vann på kniven når du kutter de i biter, så det ikke henger fast tang på kniven, og det blir styggt som juling ;)

hehe.. lykke til :) bare å ta med smaksprøver på bianco hvis det blir igjen no ;)

Hertugen

13.des.2010 kl.23:32

Glory glory MAN UNITED!!!!

Ann Mari Olsen

14.des.2010 kl.00:29

SiljeMarlen: Aha...Salmalaks er godt! Da MÅ du prøve makiruller...mmmmm! :)

Ann Mari Olsen

14.des.2010 kl.00:30

camilla: Takk for tips, Camilla! Tok meg en googlerunde og fant det ut, ble godt dette :)

carin bergdahl

18.des.2010 kl.18:28

Gumman du måste ha med Avocado absolut bäääst:)

Skriv en ny kommentar

Ann Mari Olsen

Ann Mari Olsen

22, Gjøvik

Blogger om livet mitt og ønsker å vise flere sider av meg selv enn bare den jenta dere ser lettkledd i blader. Bak alt det er det en ekte totning som lever livet til det fulle og tar hver dag som den kommer -og alt blogges! ;) Kontakt: annmariolsen@hotmail.com

Kategorier

Arkiv

hits